.

<<  XPS Isı Yalıtım Levhası ile Isı Yalıtımı   >>

 
           
                   
                   
   

XPS Malzeme Nedir?  Homojen hücre yapısına sahip, ısı yalıtımı yapmak amacıyla üretilen ve kullanılan köpük malzemelerdir. Bu yapı sayesinde XPS mlazeme bünyesine su almaz ve nemden etkilenmezler ve diğer ısı yalıtım malzemeleri ile kıyaslandığında haklı bir üstünlüğe sahiptirler.

 

Temelde ve perde duvarlarında, mantolamada ve her türlü dış duvarların ısı yalıtımında, teras çatılarda ve her türlü çatıların ısı yalıtımında, Yalı baskı altında ısı yalıtımında kullanılır.

 

XPS malzeme ile EPS malzeme Isı Yalıtımı amacı ile kullanılan üretim prosesi ve süreçleri açısından, dolayısı ile ürün performansı açısından birbirinden farklı iki ürün grubudur. 

                   
                   
   

XPS Malzemenin Özellikleri; Düşük ısı iletkenlik değeri, Su emmeme özelliği sayesinde sürekli ve azalmayan  ısı iletkenlik değerine sahiptir.  Dona karşı dayanıma sahiptir.

 

Yüksek basma ve eğilme mukavemeti sayesinde zaman içinde kalınlığı azalmaz. Her çeşit kesici aletle kesilebilir, ufalanmaz, fire vermez.  Kapalı Gözenekli Hücre Yapısına Sahiptir.

 

 

XPS  mevcut ve kanıtlanmış teknolojiye dayalı ve aynı zamanda üçüncü tarafların kapsamlı testleri ile kalitesi kanıtlanmış, teknik değerleri laboratuar ortamında test edilebilen kaliteli bir yalıtım malzemesidir.

 

XPS ısı yalıtım değeri yüksek, binayı düşük ve yüksek sıcaklıklardan ve nemden korumak için gerekli tüm özelliklere sahip yalıtım malzemesidir. 50 yıldan beri tüm dünyada inşaatlarda tercih edilen bir üründür.