.

<<  Yangın Yalıtımı  >>

 
           
                   
                   
   

Yangın yalıtımı yapılarak; yapı malzemelerinde sıcaklık yükselmesi yavaşlatılır ve hem yapının içerisindeki kişilerin yapıyı terk etmeleri hem de söndürme ekiplerinin yangını kontrol altına almaları için süre kazandırılır.

 

Yangın yalıtımında, yapı elemanlarının meydana gelen sıcaklığa ve ısıl yüke dayanımlarının arttırılması hedeftir.

 

Yangın yalıtımında meydana gelen ısıya yangın sonuna kadar dayanacak yapı ve yalıtım elemanları tasarlanabileceği gibi, yapıdaki insanların ve/veya eşyaların tahliyesine yetecek süre dayanacak yapı ve yalıtım elemanları da tasarlanabilmektedir.

                   
                   
   

Yangın yalıtımı yönetmeliklerine uygun malzemeler kullanarak izolasyon yapıyoruz. Isıl iletkenlik sınıfı T1 olun, ısıtma ve soğutma giderlerinde tasarruf sağlayan, yanmaz malzemelerle yalıtım sağlıyoruz.

 

Yangın Yalıtım sıvasının yangın esnasında binaların taşıyıcı sistemlerinin zarar görmesini engeller. Yangın sırasında zehirli ve boğucu gazlar çıkarmaz. Yanmaz boyalar ve yanmaz sıvalar  yangının yapı elemanı üzerindeki etkisini geciktirmek amacıyla kullanılan ürünlerdir.

 

Rutubet dengeleme özelliği vardır. Nefes alır. Sağlığa katkı sunan ortamlar oluşturur. Hafiftir. Deprem yüklerini azaltır. Sağlığa ve çevreye zararlı maddeler içermez. Su ve rutubetten etkilenmez. Kabarma dökülme yapmaz.